شناخته شده است که اسهال در اثر تعدادی از عوامل ایجاد می شود که مهم ترین آنها عفونت های باکتریایی، عفونت های ویروسی، مسمومیت غذایی و استرس است.

رب انار امسال 1401 یک درمان سنتی برای اسهال است و این یکی از فواید درمانی رب انار است.

مزایای رب انار برای درمان اسهال به این دلیل است:

  • حاوی پکتین است که به نگه داشتن مدفوع کمک می کند
  • حاوی تانن و سایر ترکیبات است که می تواند به شل شدن مدفوع و تسکین علائم اسهال کمک کند.
  • همچنین به آرام کردن سیستم گوارش و کاهش التهاب کمک می کند.
  • ملاس انار همچنین منبع خوبی از الکترولیت ها و ویتامین هایی است که در هنگام اسهال از بین می روند.

رب انار یک درمان سنتی برای گلودرد است و این یکی از فواید درمانی رب انار است. سرشار از آنتی اکسیدان است و دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب و درد کمک می کند.

همچنین یک خلط آور طبیعی است که به شل شدن خلط و رفع احتقان کمک می کند. برای استفاده از رب انار برای گلودرد، یک قاشق غذاخوری از آن را با یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و روزی سه بار میل کنید و برای شیرین شدن مخلوط می توانید یک قاشق غذاخوری عسل نیز اضافه کنید.

مطالعه ای در سال 2011 نشان داد که رب انار در کاهش علائم گلودرد موثر است و این مطالعه نشان داد که این شربت قادر به تسکین گلو و کاهش التهاب است.

یکی از فواید درمانی رب انار این است که می توان از آن برای درمان مشکلات گوارشی مانند زخم معده، اسهال خونی و سایر مشکلات گوارشی استفاده کرد.

همچنین می توان از آن به عنوان ملین برای رفع یبوست استفاده کرد. رب همچنین منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است و می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن افراد بیمار کمک کند.

تحقیقات اخیر همچنین نشان داده است که ممکن است در درمان سایر اختلالات گوارشی نیز موثر باشد.در مطالعه ای که بر روی موش های مبتلا به کولیت انجام شد، ملاس برای کاهش التهاب و بهبود سلامت روده مشخص شد.

محققان معتقدند که ترکیبات موجود در آن با تقویت سیستم ایمنی و تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سلامت روده عمل می کند. مهار رشد باکتری ها برای روده مضر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *