یک وعده 80 گرمی انجیر تازه به عنوان یکی از پنج وعده غذایی شما در روز محسوب می شود که تقریباً دو میوه با اندازه متوسط است. فقط 30 گرم از میوه خشک به عنوان یکی از پنج میوه در روز شما محسوب می شود زیرا این مقدار معادل 80 گرم میوه تازه است.

انجیر درجه یک اغلب برای تغذیه و تقویت روده توصیه می شود، زیرا به دلیل محتوای فیبر بالایی که دارد به عنوان یک ملین طبیعی عمل می کند.

فیبر آنها همچنین دارای خواص پری بیوتیک است، باکتری های روده را تغذیه می کند و محیط سالم روده را ارتقا می دهد که در نتیجه سلامت گوارش را بهبود می بخشد.

انجیر، به خصوص انجیر رسیده، سرشار از ترکیبات گیاهی محافظ به نام پلی فنول است. این ترکیبات دارای خواص آنتی اکسیدانی محافظ هستند، به این معنی که از واکنش اکسیژن با سایر مواد شیمیایی و آسیب رساندن به سلول‌ها و بافت‌ها جلوگیری می‌کنند و با انجام این کار، کلید مدیریت اکسیداسیون هستند.

بسیاری از ما بیش از حد سدیم (نمک) مصرف می کنیم که در غذاهای فرآوری شده یافت می شود. مصرف زیاد سدیم می تواند منجر به کمبود پتاسیم شود و این عدم تعادل ممکن است منجر به فشار خون بالا (فشار خون بالا) شود.

رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات، از جمله انجیر تازه، به طور طبیعی سطح پتاسیم را افزایش می دهد و بنابراین برای کمک به کنترل فشار خون تشویق می شود.

 

مطالعه‌ای که اثرات خاص عصاره انجیر را در حیوانات بررسی می‌کرد، کاهش فشار خون را برای افرادی که دارای فشار خون طبیعی و همچنین فشار خون بالا بودند نشان داد.

4. ممکن است از سلامت استخوان حمایت کند
انجیر منبع خوبی از مواد معدنی دوستدار استخوان از جمله کلسیم، منیزیم و فسفر است. انجیر به ویژه سرشار از کلسیم است، برخی مطالعات نشان می دهد که حاوی 3.2 برابر بیشتر از سایر میوه ها است.

منبع خوب پتاسیم بودن ممکن است به مقابله با دفع ادراری کلسیم که به دلیل رژیم غذایی پر نمک ایجاد می شود، کمک کند. این به نوبه خود به حفظ کلسیم در استخوان ها کمک می کند و در نتیجه ممکن است خطر پوکی استخوان را کاهش دهد.

انجیر به طور طبیعی سرشار از فیبر غذایی و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است، ممکن است یک گنجاندن رژیم غذایی مفید برای بهبود تراکم غذایی رژیم غذایی شما و به نوبه خود به مدیریت وزن کمک کند.

غذاهای پر فیبر باعث احساس سیری می شوند و می توانند گرسنگی و هوس را کاهش دهند در حالی که مواد مغذی کلیدی مدیریت خون را بهبود می بخشند.

اگر به گرده غان حساسیت دارید، ممکن است واکنش متقاطع به برخی میوه ها از جمله انجیر را تجربه کنید. درخت انجیر همچنین حاوی لاتکس طبیعی است که برخی افراد به آن حساسیت دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *